Nieuws
feb 01

VERKLARING: In opspraak geraakte Ioan Vreeling niet langer lokaal bestuurslid voor het CDJA

Den Haag, 1 februari 2018 – Binnen onze jongerenorganisatie is plaats voor iedereen om te zijn wie ze willen zijn ongeacht geslacht, opleiding, religieuze overtuiging of seksuele geaardheid. De uitspraken die in het verleden zijn gedaan door het nieuwe bestuurslid van het CDJA Arnhem, Ioan Vreeling, passen op geen manier bij het CDJA en geven geen blijk van onze opvattingen. Onze afdelingen genieten echter een bijzonder grote autonomie. In samenspraak met de LHBT-gemeenschap binnen het CDA/CDJA Arnhem is besloten om Ioan Vreeling daar een tweede kans te geven, nadat hij spijt had betuigd tegen over deze leden en daar door het stof was gegaan. Als landelijk bestuur hebben wij deze keuze gerespecteerd. Recente ontwikkelingen hebben er echter toe geleid dat voor Ioan’s positie niet langer draagvlak is. Hij is dan ook per direct geen bestuurslid meer van onze vereniging. 
 
Klaas Valkering, bestuurslid communicatie van het CDJA: ,,Onze jongerenorganisatie vindt haar grondslag in de christendemocratie: een stroming die vanuit haar oorsprong staat voor de bescherming van minderheden. Vanuit dat gedachtegoed heeft het CDJA dan ook thema’s als meerouderschap, transitieverlof en emancipatie (hoger) op de agenda van het CDA gezet. Voor homofobie en oproepen tot geweld is binnen onze organisatie absoluut geen plaats. De afgelopen 24 uur zijn er steeds meer uitspraken van Ioan Vreeling bij ons bekend geraakt. Uitspraken waar wij tot voor kort geen weet van hadden. Het mag duidelijk zijn dat wij van deze uitspraken, net als van de eerdere, de grootst mogelijke afstand nemen. Ioan zal dan ook niet langer als bestuurslid van onze vereniging acteren.’’
 
EINDE VERKLARING
 
Bij vragen kunt u contact opnemen met:
Klaas Valkering, persvoorlichter van het CDJA: 06-17364817 communicatie@cdja.nl